Anunt – personal necesar pentru implementare proiect european

Publicat 3 Noiembrie 2014

Primaria orasului Santana este partener in Proiectul :SuccES-Intreprinderi sustenabile pentru incluziune” finanțat din Programul Operațional  Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013, Axa Prioritatră 6, Domeniul Major de Interventie 6.1. Dezvoltarea economiei sociale –POSDRU/168/6.1/S/146329.

Obiectivul General al proiectului este facilitarea accesului vulnerabile pe piața muncii prin înființarea și dezvoltarea de structuri ale economiei sociale.

Proiectul este dezvoltat în parteneriat între  6 entități , coordonate de liderul de parteneriat Fundația Dezvoltarea Popoarelor București și are o valoare totală eligibilă de  2.426.893,56 lei, din care contribuția proprie la cheltuielile eligibile este de 2%. La nivelul orașului Sântana, prin proiect se va înființa o structura a economiei sociale- o societate comercială cu obiect principal de activitate- fabricarea de pavele în Caporal Alexa.

În vederea înființării acestei societăți, conform cererii de finanțare  este nevoie de angajare de personal, în special MANAGER  SES  ȘI RESPONSABIL FINANCIAR SES , posturi stabilite și bugetate în  proiect  4h/zi. După înființarea societății, începând cu 15.12.2014 se vor angaja încă 6 persoane- responsabil producție+ 5 muncitori-persoane vulnerabile.

Pentru funcțiile de Manager si Responsabil Financiar sunt invitate să aplice orice persoană absolventă de studii superioare- preferabil în domeniu, să dețină un  minim de experiență profesională pe posturi similare și experiență în gestionarea proiectelor finanțate din fonduri nerambursabile.

Menționăm că managerul si responsabilul financiar ce vor  fi selectați vor avea responsabilitatea realizariiachizitiilor aferente demararii și mentinerii structurii economiei sociale inclusiv după finalizarea proiectului (15 oct 2015) . De asemenea, vor actualiza planul de afaceri al noii societati în concordanță cu producția și cu posibilitățile de vânzare a produselor.

Managerul va fi responsabil de activitatea de marketing a  firmei, intocmind un plan sustenabil de marketing.

Pentru orice detalii referitoare la acest proiect vă rugăm să ne contactați laPrimăria orașului Sântana, str. Muncii nr 120 A, tel 0257462082, biroulPrograme Europene sau Viceprimar.